26 i 27 września uczniowie klas IV-VIII wybrali się na warsztaty edukacyjne do Gdańska i Gdyni. Pierwszy dzień wyjazdu rozpoczął się od spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście w Gdańsku. Nasi uczniowie poznali historię Wolnego Miasta oraz zobaczyli ciekawe i ważne dla tego miasta miejsca oraz zabytki. Następnie udali się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie dzięki interaktywnym wystawom mogli poeksperymentować i sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Drugi dzień warsztatów edukacyjnych był równie intensywny. Nasi uczniowie odwiedzili Westerplatte, Muzeum Marynarki Wojennej „ORP Błyskawica” oraz Narodowe Muzeum Morskie „Dar Pomorza”. Wiedza, którą zdobyli podczas warsztatów z pewnością zostanie wykorzystana podczas codziennej nauki.